Zveme Vás na netradiční akci (FB event), jejímž cílem je ekologicky dopravit 50 unikátních městských bicyklů z Prahy do Hradce Králové. Kola nebyla v Praze používána, v Hradci by tak měla najít svůj nový domov a využití. Společnou cyklojízdou několika desítek stejných, nepřehlédnutelných kol chceme propagovat městskou cyklistiku, ekologickou dopravu, no a vzhledem k termínu, také společně oslavit 99. výročí vzniku Československa. Případný výtěžek bude věnován na podporu provozu klubu Bajkazyl HK.

Kdy? v sobotu 28.10.2017, 8:30-24 hodin

Kudy? Praha - Čelákovice -Poděbrady - Chlumec n. Cidlinou - Hradec Králové (možnost jet jen určitý úsek viz níže)

Trasa: bude vedena po cyklostezkách a méně frekventovaných silnicích, kus po Labské stezce viz mapa

Sraz v 8:30 před hlavním vchodem ZŠ Poláčkova 1067/3, Praha 4, v blízkosti metra Budějovická

Cíl: Bajkazyl HK, ČSA 216, Hradec Králové 3

Fyzická náročnost: Celá trasa představuje cca 130-137 km. Pokud někdo po cestě "odpadne", je vždy nedaleko železnice a zbytek cesty tak může dojet vlakem. Lze se i dopředu domluvit s kamarády, že každý absolvujete jen určitou část trasy a po cestě se na kole vystřídáte (štafeta). Štafety si můžete domluvit i v diskusi na serveru nakole.cz

 

Kategorie:    Long: Jsem sám a 130 km na kole pro mne není problém, pojedu celou trasu

                      Middle: 70 km je pro mne tak akorát, 1/2 cesty bych chtěl jet vlakem (lze absolvovat jako štafetu dvou-členného týmu)

                      Short: 40 km je pro mne maximum, zbytek cesty pojedu vlakem (lze absolvovat jako štafetu tří až čtyř-členného týmu)

 

Startovné: 0 Kč, účastník si sám hradí případnou dopravu vlakem, přepravné za kolo ve vlaku na požádání proplatíme

Co v cíli: Příjezdový aplaus, welcome drink a od 20 hodin živý akustický koncert místního uskupení Joha/Mira/Paja v Bajkazylu HK. Bude následovat celonoční mejdan, ze kterého se budeme vzpamatovávat celou neděli ;)

Kola: Kola, která budeme převážet, mají 3 rychlosti vhodné do rovinatého terénu a užší plné pneumatiky. Kolo na to úplně nevypadá, ale dokáže jet hodně svižně. Kolo je vybaveno velkým košem na zavazadla, takže není nutné táhnout něco na zádech. Kolo je osazeno nábojovým alternátorem a předním i zadním světlem. Kola jsou jedné univerzální velikosti vhodné pro naprostou většinu dospělých.

S sebou: vlastní kola NE nebo jen taková, která jsou schopna vézt další kola (cargo). Na místě vám kolo na výlet zdarma zapůjčíme, ale mějte s sebou platnou občanku. Může se hodit nějaká svačina a věci na převlečení. Po cestě bude řada příležitostí k občerstvení v místních podnicích.

Kontakty:  Jirka Štrupl: 605 940 659, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

                Honza Zídek: 776 587 782, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.